Connect Race 5K Open
Overall Finish List
April 17, 2010
Results by Total Race Solutions
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Daniel Bledsoe ACWORTH 1 30 M 1 30-34 17:43.9 5:43/M
2 Matthew Cox 40 26 M 2 25-29 22:07.9 7:08/M
3 Anderson Davis Atlanta GA 4 16 M 1 15-19 22:53.6 7:23/M
4 Alicia Pelter 38 37 F 1 35-39 22:57.7 7:24/M
5 Stephen Ready Alpharetta GA 19 27 M 1 25-29 23:19.2 7:31/M
6 William Jason Turner 23 33 M 1 30-34 23:23.5 7:33/M
7 Bo Ryles BOGART GA 34 54 M 1 50-54 23:58.8 7:44/M
8 Shara Dicks MARIETTA GA 43 37 F 2 35-39 24:28.8 7:54/M
9 Jordan Gillis Atlanta GA 8 36 M 1 35-39 24:47.3 8:00/M
10 Brent Curl Duluth GA 39 33 M 2 30-34 25:12.3 8:08/M
11 Jorge Affonso 51 65 M 2 65-69 25:15.0 8:09/M
12 Chris Cox 3 53 M 1 50-54 26:00.7 8:23/M
13 Megan Stillberger Delaware OH 50 29 F 1 25-29 26:13.0 8:27/M
14 Melissa Dollar Kennesaw GA 6 24 F 1 20-24 26:13.2 8:27/M
15 Austin Williams Atlanta GA 28 16 M 2 15-19 27:17.1 8:48/M
16 Jamey Short 20 32 M 3 30-34 27:26.7 8:51/M
17 Eliza Jameson MARIETTA GA 46 15 F 1 15-19 27:49.9 8:58/M
18 Anna Kate Heller MARIETTA GA 10 15 F 2 15-19 27:50.7 8:59/M
19 Mary Carvon Dobbs Atlanta GA 45 15 F 3 15-19 28:03.2 9:03/M
20 Tom Sherman Atlanta M 44 65 M 2 65-69 28:07.1 9:04/M
21 Zach Wilson Milton FL 47 30 M 4 30-34 29:31.5 9:31/M
22 Steve Davis Knoxville TN 5 44 M 1 40-44 29:42.7 9:35/M
23 Kelley Storis Atlanta GA 42 35 F 1 35-39 29:56.0 9:39/M
24 Frank Jackson Alpharetta GA 37 41 M 2 40-44 29:57.0 9:40/M
25 Julie Stokes MARIETTA GA 21 43 F 1 40-44 30:29.3 9:50/M
26 Danny Downing Atlanta GA 7 42 M 3 40-44 30:29.4 9:50/M
27 Ashley Unknown 1 Hoschton GA 24 19 F 4 15-19 31:01.7 10:00/M
28 Laura Williams Kennesaw S 32 27 F 2 25-29 32:10.4 10:23/M
29 Kacie Woosley 33 20 F 2 20-24 32:13.3 10:24/M
30 Michal Whitlock Suwanee GA 27 26 F 3 25-29 32:34.8 10:30/M
31 Kevin Ricci Delaware OH 49 30 M 5 30-34 32:44.9 10:34/M
32 Kyle Nelson Pensacola FL 48 29 M 2 25-29 33:22.3 10:46/M
33 Brent Williams 29 27 M 3 25-29 33:43.6 10:53/M
34 Robert Heller MARIETTA GA 12 52 M 1 50-54 34:16.1 11:03/M
35 Kathy Heller MARIETTA GA 11 54 F 2 50-54 34:51.0 11:15/M
36 Marissa Pennington Suwanee GA 18 19 F 5 15-19 34:52.8 11:15/M
37 Julie Williams Sevierville TN 31 48 F 1 45-49 35:04.2 11:19/M
38 Marisa Acree Atlanta 35 22 F 3 20-24 36:48.4 11:52/M
39 Sara Tabor Atlanta GA 36 23 F 4 20-24 36:52.4 11:54/M
40 Nora Uriegas Atlanta GA 26 30 F 1 30-34 37:28.2 12:05/M
41 Julie Hagar Atlanta GA 9 32 F 2 30-34 37:31.3 12:06/M
42 Catherine Boothe Atlanta GA 2 30 F 3 30-34 38:53.1 12:33/M
43 Amy Loomis 16 24 F 5 20-24 39:09.2 12:38/M
44 Malinda Pennington Suwanee GA 17 62 F 1 60-64 40:13.4 12:58/M
45 Pilar Johnson Atlanta 15 42 F 1 40-44 55:23.1 17:52/M
46 Kathy Johnson Lithonia GA 14 70 F 2 70-74 55:44.0 17:59/M